Pardubický kraj s novou R35?

14. leden 2003

Pardubický kraj nutně potřebuje novou rychlostní komunikaci, která spojí východní Čechy se střední Moravou. Předseda parlamentního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Radko Martínek tvrdí, že čím více se bude zmíněná silnice odchylovat od stávající komunikace první třídy číslo 35, tím větší budou problémy s ekologickými aktivisty.

"Ale toho jsou si vědomi všichni zainteresovaní včetně poslanců, kteří jsou za Pardubický kraj a kteří budou rozhodovat o velkém územním plánu Pardubického kraje. Domnívám se, že je zcela zřejmé, že po dokončení takzvaných "severomoravských dálnic" stojí právě náš silniční tah. To znamená R35 a D11 jako zcela klíčová záležitost, která umožní spojení západu a východu naší republiky. Já bych byl velmi rád, aby se začalo stavět v průběhu nejpozději do 5 let. Jsem si vědom toho, že je to tvrzení hodně odvážné."

silnice, přechod pro chodce, křižovatka
autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.