Pardubický Zámek potřebuje několik oprav

23. září 2002

Oprava kamenného mostku na pardubickém zámku začne ještě letos - hlavní práce jsou pak naplánovány do jarních měsíců příštího roku. Kraj přitom poskytl na rekonstrukci dotaci ve výši jeden a půl milionu korun - celkové náklady ale zřejmě přesáhnou částku dva a půl milionu. Ředitel východočeského muzea František Šebek pak dodává, že tato oprava rozhodně nebude poslední:

"Je potřeba dodělat další úsek hradeb, protože ten je v takovém stavu, že hrozí jejich zřícení. Je potřeba dodělat parkánový příkop a parkánovou hradbu, která je ve špatném stavu, to nám umožní zprovoznit dlouho toužebně očekávanou kavárnu v přízemí zámku. Je potřeba dodělat kamenný most mezi Zámkem a Příhrádkem, kde se naklání sochy a každý jaro může nastat to, že se sochy zřítí. Letos uděláme to, že je sejmeme a dokaď mostek nebude opravený, tak tam sochy nebudou. Ještě pár maličkostí a potřebujeme dodělat restaurátorský práce, aby opravené části Zámku už jenom nezely prázdnotou a mohli tam návštěvníci chodit."

zámek
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser