Pardubičtí basketbalisté znovu úspěšní

29. prosinec 2011

Pardubičtí basketbalisté vyhráli letošní 16. zápas základní části Mattoni NBL, když zvítězili na palubovce posledního Interu Bratislava 88:73. V průběžné tabulce se tak vrátili na druhé místo.

Pardubice mířily na palubovku Interu v roli favorita a tu nakonec splnily. Obrana nefungovala týmu Jana Slowiaka tak, jak by si asi kouč představoval, vše ale dokázali pardubičtí hráči dohnat v útoku. Utkání bylo ještě do 8. minuty vyrovnané, zlom přišel mezi první a druhou čtvrtinou.

Tam totiž Východočeši ovládli dění na palubovce a sérii 13:2 si vytvořili dostatečný náskok, který už si ve zbytku zápasu pohlídali. Pardubice dominovaly také na doskoku a právě z této herní situace dokázaly vytěžit další důležité body. Naopak Inter v této herní činnosti velmi zaostával.

Nejlepším střelcem v pardubickém dresu byl Corey Muirhead, který dal 14 bodů, u domácích se dařilo Ubillovi, ten dal bodů 17. Lahůdka čeká na pardubické fanoušky už v pátek, to do ČEZ Areny přijede celek Prostějova.

autor: gut
Spustit audio