Páteční Noční linka: Den válečných veteránů

11. listopad 2022

Před 104 lety bylo v lese u Compiègne podepsáno příměří mezi Německem a státy Dohody, čímž skončila první světová válka. Proto si 11. listopad připomínáme jako Den válečných veteránů.

Zajímáte se o vojenskou historii a vydáváte se po stopách dávných bojů první i druhé světové války? Máte poblíž takové místo? A byl, či je ve vaší blízkosti někdo, kdo prošel ohněm válek? Vzpomínáte na to, jak váš pradědeček vyprávěl o vojně v Itálii, jsou pro vás vzpomínky z bojů o osvobozování v pětačtyřicátem stále živé? Byl někdo z vaší rodiny nasazen jako voják na misi v Afghánistánu a proto si každoročně připínáte před polovinou listopadu na oděv rudý květ vlčího máku?

Vašim telefonátům bude opět sloužit telefon 731 800 900 a webová stránka Noční linky. Na vaše příběhy se dnes bude těšit Borek Kapitančik a všichni, kteří budou poslouchat Noční linku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...