Páteční Noční Linka: S kým jste prožívali nejkrásnější Vánoce?

23. prosinec 2022

S kým jste ve svém životě prožívali nebo prožíváte ty nejkrásnější Vánoce? Na koho a na kterou část svého života v těchto dnech nejvíc vzpomínáte? A proč právě s těmito lidmi/ s tímto člověkem, byly vaše Vánoce nezapomenutelné a nejhezčí?

Říká se, že o Vánocích člověk nemá být sám. Pojďme dnes tedy za vzpomínat lidi, se kterými jste v průběhu svého života prožili nebo stále prožíváte ty nejhezčí Vánoce.

Možná to byli členové vaší rodiny současné, možná ve vašem dětství, možná to byly nějaké netradičně prožité Vánoce s cizími lidmi a bylo to jen jednou v životě, ale nezapomenutelné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.