Petr Voldán

autor pořadu

Pro Český rozhlas Pardubice připravuji Glosu na aktuální téma.

Věk: ročník 1953 

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Psaní mě bavilo už na střední škole. Jako student gymnázia jsem psal drobnosti do okresních novin v Táboře. A ještě před koncem studia žurnalistiky na Karlově univerzitě, kde mi úžasný profesor Vladimír Kovářík pootevřel dveře k rozhlasu a nakazil mě „rozhlasáckým virem“, vedla moje cesta právě na Vinohradskou do rádia. Rádio je nemoc. Chytl jsem ji a zatím se nevyléčil. Někdy k tomu není daleko, jenomže já myslím, že koho práce občas nenaštve, nedělá ji pořádně. Rozhlasákem jsem i proto, že jsem tam, kde se něco děje. A taky proto, že rád dělám s profesionály. 

Dosavadní kariéra: Do roku 2004 Československý a později Český rozhlas. Od roku 2004 působil v Evropském parlamentu v Bruselu.

Zájmy a záliby: Když si najdu čas, tak kousek od Babiččina údolí u České Skalice pracuji na opravách domku. Sem tam běhám nebo „svižně“ chodím přírodou. Nesmím zapomenout ani na slabost pro zajímavé kavárny, které vyhledávám všude, kam se dostanu. A moc rád trávím chvíle s rodinou, když se nám všem podaří se sejít. Moje žena by ještě s mírným „ostnem“ v hlase dodala, že se neobejdu bez čtení všeho, co je po ruce – novin, časopisů, internetu i různých brožurek.

Pro Český rozhlas Pardubice a Český rozhlas Hradec Králové připravuje ranní pořad Glosa a také talkshow Na cestách s Petrem Voldánem

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové