Planý poplach v Pardubicích
Pardubičtí hasiči zažili hned po ránu poplach. Na jejich operační středisko zavolal neznámý anonym, který nahlásil uložení trhaviny Semtex v pardubické teplárně. Volající hrozil, že výbušnina exploduje ještě dnes a své varování dvakrát zopakoval. Na místo okamžitě přijela policie, která začala teplárnu prohledávat. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí hasičů Vendula Horáková.
"Dnes chvíli po půl deváté oznámil anonymní mužský hlas na tísňovou linku hasičského záchranného sboru v Pardubicích, že v pardubické teplárně je uložen semtex, který má dnes vybuchnout. Na místo vyjeli policisté spolu s pyrotechniky, kteří zde provedli opatření, které naštěstí přítomnost semtexu nepotvrdilo."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Analytik: V první fázi zasáhnou cla více Kanadu. Následky obchodní války však brzy pocítí i Američané
-
Dopis Macronovi a Burnhamovi. Diplomaté obviňují Izrael z etnických čistek v Palestině
-
Předchozí kůrovcová kalamita se nevrátí, říká lesnický entomolog. Varuje ale před začátkem nové
-
ŽIVĚ: Fotbalisté Teplic v pátém ligovém kole hostí Brno. Radiožurnál Sport odvysílá přímý přenos