Pondělí: Na první dobrou

22. září 2014

Určitě to znáte, máte se setkat s někým, koho jste předtím nikdy neviděli. Co vás zaujme na člověku jako první? Důležitý je tzv. první dojem. Na co se soustředíte, když se s někým setkáte poprvé? Zaujme vás např. hlas, držení těla, obsah toho, o čem daný člověk hovoří?

Co je pro vás důležité? Jak jste se např. seznámili se svým protějškem? Podle čeho jste si vybírali nejlepšího kamaráda? Byli jste někdy na pohovoru, např. při změně zaměstnání? Co bylo pro vás určujícím momentem?

Patříte mezi šťastlivce, kteří se nikdy nenudí? Každý z nás se zajímá o spoustu věcí, náš život není černobílý, a pokud se opravdu žije, můžeme ho právem nazvat pestrým. Podle naší letory si prý vybíráme přátelé, spolupracovníky, samozřejmě partnery.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.