Pondělní Noční linka: Rádio a já

13. únor 2023

Na písničku se stejným názvem snad v dnešní Noční lince taky dojde, ale především (a k tomu se vlastně od textu Standy Procházky můžeme odrazit) vás na sklonku Světového dne rádia čeká otázka, čím pro vás rádio, resp. rozhlas je.

Datum bylo pro Mezinárodní den rádia stanoveno organizací UNESCO v souvislosti se vznikem Rádia Spojených národů, což bylo 13. února 1946. Je pro vás rozhlasové vysílání společníkem, kterého máte vždy s sebou? Zvukovou kulisou? Už odedávna máte ucho nalepené na svém přijímači kvůli písničkám? Dáváte přednost četbě, reportážím, zasvěceným komentářům?

O tom, čím je pro vás rozhlasové vysílání, si v dnešní Noční lince budete moct povídat s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900, psát můžete do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.