Pondělní Noční linka: Spolužačka či spolužák z lavice

29. leden 2024

Dnes už jsou to vaši potomci, kteří domů přinesou pololetní vysvědčení. A s tím blížícím se koncem prvního pololetí školního roku 2023/24 se možná i vás zmocní nostalgické vzpomínky na dobu strávenou ve školní lavici. Dobu, kdy jste (ne)opisovali a (ne)prováděli alotria se spolužákem či spolužačkou ze zmíněné lavice. 

Pamatujete si, s kým po boku jste se učili vyjmenovaná slova, násobilku, nestíhali jste zapisovat slova vyučujícího a dávali si navzájem ochutnávat svačiny? Co váš soused, sousedka dělá dnes? Potkáváte se nebo už byste jej (ji) ani nepoznali?

Příběhy na toto téma bude dnes Borek Kapitančik čekat na telefonu 731 800 900 a e-mailu linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.