Posvícenský nášup - 1.4. 2007

1. duben 2007

Dnešní Posvícenský nášup bude opravdu vydatný. Slavíme totiž první narozeniny. Ano je to tak. Přesně před rokem se z éteru Českého rozhlasu Pardubice poprvé ozvala znělka rozhlasového Posvícení. Od té doby jsme ušli pořádný kus cesty. S kolegou Vlastíkem Novákem jsme navštívili celkem 86 obcí, měst, vesniček, vísek a dědin. Natočili stovky rozhovorů, sjezdili kraj křížem krážem, nahlédli do desítek kostelů, obecních kronik, potkali celou řádku zajímavých lidí. Přinášíme zajímavosti a především dobré zprávy z různých koutů našeho kraje, aby jeho obyvatelé poznali život i v těch nejmenších vískách. Do mnoha vesnic jsme se už vrátili, slavíme společně výročí založení sborů dobrovolných hasičů, sledujeme křty obecních znaků a Český rozhlas Pardubice se už také stal mediálním partnerem několika významných akcí. Od 1. března jsme také začali spolupracovat s Deníky na společném projektu. Každé pondělí vychází rozsáhlá reportáž z natáčení pořadu. Čtenáři si tak mohou prohlédnout i záběry, které pořizují fotografové Deníků, popřípadě autoři pořadu. Tuto neděli si připomeneme to nejzajímavější z Herálce, Stolan, Linhartic a Mladoňovic. Herálec mě překvapil moderní školou, kterou by jim mohlo závidět ledasjaké město. Stolany mají výborné fotbalisty a s paní starostkou Petrou Kořínkovou jsme se podívali na zděnou věž kostela Sv. Mikuláše Biskupa. V Linhartické základní škole její řídící Jaroslav Kotal začal jako první vyučovat množiny. O kulturní život v Mladoňovicích se stará divadelní soubor Kvítko. Tak ať žije Posvícení. Neděle 1.4. po 12 hodině.

autor: FIN
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...