Regionální kapely mají novou šanci prorazit v éteru

2. říjen 2003

nová soutěž v Českém rozhlase Pardubice dává velkou možnost i začínajícím kapelám

Na podzim 2003 přichází Český rozhlas Pardubice s novým programovým schématem. Největším lákadlem je zařazení hitparády regionálních kapel. Nová hitparáda má název Krajský výběr a přístup do ní je otevřen všem hudebním souborům Pardubického kraje. Od pondělí 13. října každý všední den v 9.40 a 14.40 zazní na vlnách Českého rozhlasu Pardubice (104.7 FM, 101 FM a 102.4 FM) píseň některé z regionálních kapel.

Logo

Posluchači mohou hlasovat, která z kapel je zaujme a sestavit tak pomyslný hitparádový žebříček Výsledky hitparády se sečítají na konci měsíce, kdy z desítky nasazených budou poslední dva soubory nahrazeny novými. Vítězi každého kola rozhlas věnuje větší prostor v pátečním odpoledním vysílání. Odměna je samozřejmě připravena i pro hlasující posluchače. Hlasovat lze e-mailem na adrese hitparada.pardubice@rozhlas.cz, poštou na "Krajský výběr", Český rozhlas, Sv. Anežky České 29, 530 02 Pardubice a zasláním SMS zprávy na telefonní číslo 777 089 109 ve tvaru HIT 1, HIT 2 atd. až HIT 10.

Český rozhlas spolupracuje s webovým portálem PACH

Pro první kolo hitparády jsou nasazeny písně s tímto číslováním:

HIT 1 = Vypsaná fiXa: Kostel - Biohazard - Mc Donald
HIT 2 = LOW! : Hej
HIT 3 = Trdlo: Zastav tu koníčku
HIT 4 = Duo Ťuk: Jedenkrát
HIT 5 = Jetbeat: Summerday blues
HIT 6 = Freegrass: Lodě v hlubinách
HIT 7 = Volant: Na malým městě
HIT 8 = Silver Rain: Angel
HIT 9 = Waif: Can´t stop
HIT 10 = Nil: Sweet

autor: Helena Chaloupková
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.