Rozhledna v Březové nad Svitavou

29. prosinec 2014

Dobře ukrytou rozhlednu mají v Březové nad Svitavou. Právě díky tomuto paradoxu svolili tvůrci z Divadla Járy Cimrmana, aby rozhledna nesla jméno tohoto génia.

Rozhledna Járy Cimrmana se tyčí nad Březovou nad Svitavou. Sice je nahoře na kopci, ale protože je nižší než okolní stromy není vidět. Tato dobře ukrytá rozhledna poskytuje jen omezený výhled do svého okolí. Přesto ji vynechá málokdo, kdo se vydá na procházku po naučné stezce okolím Březové. I když se k ní musí stoupat do prudkého kopce. Vezme Vás na ni posvícenský redaktor Martin Karlík.

autor: mkk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...