Seminář o dopravě a telekomunikaci na pardubické univerzitě

11. únor 2003

Stovka mladých vědců diskutuje dnes a zítra na pardubické univerzitě o dopravě a telekomunikaci. Seminář s mezinárodní účastí Perenr´s contact je určen pro posluchače doktorského studia a mladé vědecké pracovníky. Organizátor semináře Václav Cempírek z Dopravní fakulty uvedl, že letos se koná už čtvrtý ročník.

"Doprava v dnešní době se stává fenoménem a právě příspěvky zde prezentované řeší dopravu integrovaně, komplexně tak, aby se nestala zničujícím činitelem pro lidstvo samé, ale stala se pro ně nezbytným pomocníkem, tak jak si na to každý zvykl. Nekteré ty práce a výsledky, které tady jsou prezentovány jsou přímo šité na míru jistým firmám. Výsledky se budou uvádět do praxe a myslím si, že kdo pozorně sleduje vývoj techniky a technologických systémů, tak se s tím určitě setká."

univerzita pardubice
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.