Sobotní Noční linka: Lidé bez domova

9. prosinec 2023

Bezdomovec je nálepka, cejch, stigma. Především je to však člověk, teprve potom člověk bez domova. Spíš bychom se měli ptát, jak se k lidem v takové situaci zachovat?

Každý z nás někdy potkal bezdomovce, který žádal peníze. Je dobré dávat bezdomovcům peníze? Je to pro ně skutečná pomoc? Vůči bezdomovcům existuje spousta předsudků – že je to jejich volba, že jsou všichni alkoholici nebo že žebráním vydělají víc než běžný člověk prací. Jaká je skutečnost? Jak moc jsou v české společnosti vůči lidem bez domova zakořeněné předsudky?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.