Světové Vánoce na ČRo Pardubice

16. prosinec 2011

Letošní Vánoce na Českém rozhlasu Pardubice budou světové. Společně se proletíme po celém světě a podíváme se, jak se v různých částech světa slaví ty nejkrásnější svátky v roce. Chystáme pro vás řadu zajímavých pořadů, rubrik, soutěží a záznamů koncertů.

Soutěž: Vánoční pohlednice V době smsek a mailů zapomínáme na staré dobré pohledy. Pojďme to letos změnit! Český rozhlas Pardubice vyhlašuje soutěž o nejkrásnější vánoční pohlednici. Do 18. prosince čekáme na adrese Český rozhlas Pardubice, Anežky České 29, Pardubice 53002 na vaše vánoční pohlednice s přáními, co byste rádi k vánocům popřáli ostatním posluchačům. Rozhoduje nejen originalita přání ale i podoba vlastní pohlednice. Pisatelé vítězných pohlednic budou odměněni věcnými dárky a nejlepší přání budou během vánočního vysílání zveřejněny v našem vysílání.

Nejzajímavější vánoční pořady

Odložte si, prosím - Tři sváteční povídání a prvními dámami tuzemského popu - Helena Vondráčková (24.12.), Marie Rottrová (25.12.) a Petra Janů (26.12.)

Vánoční koncerty - i letos vám nabídneme tři záznamy vánočních koncertů - Heleny Vondráčkové (24.12.), Marie Rottrové (25.12.) a RebelCanta (26.12.)

Světové vánoce - jaké zvyky dodržují na vánoce v nejrůznějších částech světa? Prozradí štědrodenní pořad Lukáše Pešky a Filipa Novotného.

Vánoce na vsi - porovnejte s námi, jak se vánoční svátky slavili dříve a jak dnes. Unikátní reportáž poslouchejte na Boží hod.

Vánoce mimo domov - ne každý může slavit vánoce. Někdo je v práci, další na cestách a někdo ve výkonu trestu. Jak tito lidé prožívají sváteční dny? Uslyšíte na Štěpána.

Po celé vánoční vysílání uslyšíte ty nejkrásnější tuzemské i světové koledy, spoustu zajímavých soutěží včetně finále Pexesa, vánoční příběhy....

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...