Svitavské radnici dluží 165 nájemníků
Svitavské radnici dluží v těchto dnech na nájemném v městských bytech peníze 165 nájemců. Částka se pohybuje kolem čtyři sta tisíc korun. Jak zjistila redaktorka Věra Pavlasová, dlužníci nemohou počítat s prominutím zaplacení dluhů. V případě že peníze nezaplatí, čeká je soud.
"Dluhy za nájemné vymáhá radnice v osmatřiceti případech u soudu, kde požaduje vydání platebního rozkazu nebo soudního výkonu rozhodnutí o zaplacení dlužné částky. Podle místostarosty Miroslava Větra je pro město významné, že ze současných 165-ti dlužníků jich delší dobu než rok neuhradilo nájemné jen jedenáct, čtyřicet nezaplatilo více než za čtyři měsíce."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ONLINE: Babišova vláda ustála hlasování o nedůvěře. Hřib a Fiala ve Sněmovně chyběli
-
Progresivní Slovensko by vyhrálo volby. Ficovu Směru odchází i kmenoví voliči, roli hraje konsolidace
-
‚Dostali jsme se do patové situace.‘ Babiš nebude tlačit na Motoristy, aby navrhli nového kandidáta
-
ŽIVĚ: Curleři Zelingrová a Chabičovský zahajují Hry proti Kanadě. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos