Svitavský Úřad práce vybíral pokuty

10. prosinec 2002

Úřad práce ve Svitavách uložil letos pokuty osmadvaceti zaměstnavatelům. Za různé přestupky, nejčastěji za nepovolené zaměstnávání cizinců, museli zaplatit celkem 357 tisíc korun. Pokračuje Věra Pavlasová...

Nejvyšší představovala 80 tisíc. Podle slov vedoucího oddělení Stanislava Navrátila je nejčastějším prohřeškem zaměstnavatelů poskytování práce cizincům bez povolení. Nepomáhají ani namátkové kontroly, které provádějí ve spolupráci s cizineckou policií. Jak dodal zaměstnavatelé také chybují poměrně často ve výpočtu průměrného výdělku. Problémy mají při správném určení příplatků za noční a přesčasovou práci, ale i v některých dalších otázkách. Nedostatky při kontrolách zjišťují pracovníci svitavského úřadu rovněž při stanovování minimální mzdy, čímž se stává, že zaměstnancům vyplácejí nižší plat než na jaký mají podle zákona nárok.

úřad práce
autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.