Syntesia bude o mimořádných situacích informovat SMS zprávami

25. únor 2003

Pardubická chemička Syntesia bude informovat o mimořádných událostech prostřednictvím SMS zpráv. Dispečer tak v naléhavých případech pošle informaci vedoucím pracovníkům společnosti i starostům okolních obcí. Mluvší Syntesie Michal Kulhánek doplnil podrobnosti

"Stane-li se cokoliv o čem by měla vědět veřejnost ať v tom smyslu, že by měla být varována nějakým způsobem nebo upozorněna na tu mimořádnou událost a nebo jedná-li se o pouhou informaci, že se něco v rámci té společnosti, která v té lokalitě působí, děje, je velmi jednoduchý systém vnitřní informovanosti, ta událost se zaregistruje na podnikovém dispečinku, který potom následně má okruh vytipovaných osob, které mají být buď neprodleně a nebo expost informovány. V podstatě se do počítače dispečinku nahraje krátká zpráva, která je potom pomocí mobilního telefonu transformována do SMS zprávy a touto SMS zprávou jsou ty vybrané osoby informovány."

mobilní telefony
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.