Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Sportovní park Pardubice nebo pivní festiválek v Litomyšli

3. srpen 2023

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Zajděte na Salvátorskou pouť v Chrudimi, přijďte se podívat na modely větroňů do České Třebové nebo vyrazte na prohlídku zámku v Chroustovicích.

Řezbářské sympozium bude od středy do soboty v Bystrém. V areálu za hasičskou zbrojnicí návštěvníci uvidí řezbáře při výrobě zvířecích figur do bysterského betlému. Připravená jsou také různá představení. Těšit se můžete na hudbu, ohnivou show i loutkové divadlo.

Salvátorská pouť v Chrudimi

Od pátku do neděle můžete navštívit Salvátorskou pouť v Chrudimi. Pořadatelé připravili různé kolotoče, houpačky a další atrakce. Součástí akce bude ale také duchovní program. Do kostela svaté Kateřiny si v sobotu od 18 hodin můžete přijít poslechnout zpívané nešpory s promluvou. V neděli pak bude v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 8:30 a od 10 hodin mše svatá.

Atrakce na pouti v Chrudimi

Sportovní týden v Pardubicích

V sobotu v Pardubicích začíná akce Sportovní park. Až do příští neděle si v parku Na Špici budete moct vyzkoušet desítky typů sportů. Účastníci navíc můžou získat diplom nebo medaili. Rozpis jednotlivých sportovních disciplín najdete na webu www.sportovnipark.cz.

Na letadla do České Třebové

Na letišti v České Třebové bude o víkendu Mistrovství České republiky rádiem řízených elektro větroňů. V sobotu a v neděli tak můžete přijít podpořit okolo 80 soutěžících z celé republiky a obdivovat modely letadel. AKTUALIZACE: Akce se tento víkend konat nebude. Ozganizátoři ji kvůli nepřízni počasí o dva týdny posunuli.

Pivo, hry a hudba

Na Litomyšlský pivní festiválek můžete vyrazit v sobotu od 12 hodin. Na Toulovcově náměstí zájemci budou moct ochutnat různé druhy piv nebo se zapojit do soutěží s pivní tematikou. Po celý den budou navíc hrát různé kapely, jako je Točkolotoč, Band-a-SKA nebo Syfon.

O chroustovickém zámku

V neděli můžete zajít na komentovanou prohlídku parku a zámku v Chroustovicích. Sraz je ve 14 hodin u hlavní brány do areálu. Prohlídka potrvá zhruba hodinu a půl a návštěvníci se dozví zajímavosti nejen o historii tohoto místa.

Na věž, pak na koncert

V Lázních Bohdaneč budou v neděli od 14 hodin do 15:30 prohlídky věže kostela svaté Máří Magdalény. Od 19 hodin pak do kostela můžete zajít na koncert Dvořákova festivalu. Na trubku zahraje Pavel Herzog a na varhany Petr Hostinský.

Spustit audio

Související