Už jste začali péct vánoční cukroví? Vezměte do ruky tužku a zapište si jeden z oblíbených receptů Ivy Hüttnerové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vánoční cukroví

Asi bych si neodpustila, kdybych vám o adventu v našem Domácím štěstí, nepředala pár receptů na cukroví mojí babičky.

V každé rodině se tyto recepty dědí a ani u nás tomu nebylo jinak. Jako první pro vás mám recept na vánoční perníčky. Je velmi jednoduchý, tak si zapisujte.

Na jednu dávku budete potřebovat 140 g cukru, 2 celá vejce, 100 g změklého másla, lžíci medu, 2 lžičky perníkového koření a 400 g hladké mouky se lžičkou jedlé sody. Nejdříve smíchejte cukr s vejci a máslem, přidejte med a koření a na závěr mouku se sodou. Ze surovin vypracujte hladké těsto a nechejte alespoň hodinu odpočívat v lednici.

Potom těsto vyválejte na silnější plát a můžete vykrajovat. Pečte v dobře vyhřáté troubě na 180 °C do zlatova, což bude trvat 8 až 10 minut. Perníčky můžete zdobit bílkovou polevou nebo čokoládou. A díky tomu, že se dají jíst hned, se připravte na to, že jedna dávka nemusí stačit.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová