V centru Chrudimi ráno unikla kyselina
V centru Chrudimi dnes ráno před sedmou hodinou vytekla na silnici kyselina chlorovodíková. Na kruhové křižovatce u Hotelu Bohemia z kamionu spadla bedna s touto nebezpečnou látkou.* Na místo proto byli přivolání chrudimští profesionální hasiči, potvrdila to jejich mluvčí Vendula Horáková.
"Na silnici unikly zhruba dvě třetiny této nebezpečné látky. Hasiči ihned místo zabezpečili a zamezili úniku kyseliny převrácením kontejneru. Dále pak látku neutralizovali solí. Po celou dobu zásahu pracovali hasiči v chemických přetlakových oblecích. Kyselina chlorovodíková dráždí oči i dýchací cesty. V případě vdechnutí plynu vyvolává poleptání sliznice a hrtanu a může vést až ke smrti. V současné době již nebezpečí nehrozí, kyselina byla neutralizována."
Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Policie navrhla obžalovat Pekárnu Zelená louka kvůli stamilionové dotaci na lepší toastový chléb
-
Armádní pilot Svoboda by měl příští rok letět do vesmíru. Bude prvním ryze českým astronautem v historii
-
V Klempířově návrhu vidí téměř polovina lidí v Česku ohrožení nezávislosti ČRo a ČT, ukazuje průzkum
-
Je to zásadní změna, hodnotí expert verdikt soudu k odškodnému za očkování proti covidu