Ve Svitavách začaly žně
Se čtrnáctidenním zpožděním začínají v těchto dnech žně na Svitavsku. Zatím sklízejí rolníci obilí jen v některých částech okresu. Více k tomu redaktorka Věra Pavlasová.
"Se sklizní obilí začali zemědělci na Svitavsku v níže položených oblastech okresu a to na Litomyšlsku a Moravskotřebovsku. První kombajny sklízejí ozimé ječmeny v Dolním Újezdě, Morašicích, Lubné a Třebařově. Čtrnáctidenní zpoždění termínu zahájení žní způsobilo chladné a deštivé počasí v červnu a začátkem července. Zemědělci očekávají, že letošní výnosy budou o něco nižší než v loňském roce."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Výrazný Macinka se nedá přehlédnout. Právě styl komunikace ale může stát Motoristy podporu, varuje Just
-
Vedení advokátů bude grilovat Blažka s Titzem. Kvůli kauze bitcoin jim může dočasně zakázat advokacii
-
Ať teče ropa, napsal Trump. Írán a Spojené státy uzavřely mírovou dohodu, otevře se Hormuzský průliv
-
Analytik: Migrační pakt si nezadá s tvrdostí Trumpovy administrativy. Detence se rozšiřuje i na děti