Ve věku 41 let zemřel hokejový mistr světa Adam Svoboda, trenér brankářů Pardubic

Hokejový mistr světa Adam Svoboda.

Bývalý hokejový brankář Adam Svoboda zemřel. Dynamo zprávu o jeho úmrtí potvrdilo na svém webu. Svoboda se stal trenérem brankářů Pardubic před touto sezonou. V české reprezentaci odchytal 32 zápasů a vedle zlata z Vídně má i stříbro z roku 2006 z Rigy. V extralize získal tituly v roce 2008 se Slavií a o pět let později s Plzní.

„Dnes před 13. hodinou jsme přijali oznámení o úmrtí jednačtyřicetiletého muže na Pardubicku. Podle ohledání na místě činu s největší pravděpodobností neměla na jeho smrti účast další osoba,“ řekla v úterý mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2005 letos v lednu způsobil autonehodu pod vlivem alkoholu. Kvůli tomu byl odvolán z funkce trenéra brankářů hokejové reprezentace do 18 let i extraligových Pardubic.

Svoboda v lednu přejel na silnici mezi Přeloučí a Valy se svým Volvem do protisměru a srazil se s Felicií.

Řidiči obou vozidel utrpěli lehčí zranění a byli převezeni do nemocnice. Vítězi extraligy se Slavií a Plzní poté policisté naměřili 1,8 promile alkoholu.

Svoboda se stal trenérem brankářů Pardubic před touto sezonou. V české reprezentaci odchytal 32 zápasů a vedle zlata z Vídně má i stříbro z roku 2006 z Rigy. Celkem se zúčastnil čtyř světových šampionátů, ale na led se v zápasech ani jednou nedostal.

Odchovanec Komety Brno chytal v extralize za Spartu, Pardubice, Slavii, Plzeň a Hradec Králové. V roce 2008 získal titul se Slavií a o pět let později s Plzní.

Působil také v Norimberku, Togliatti, Timře a v Omsku. Kariéru ukončil po sezoně 2016/17, kterou strávil v kazašském Bejbarysu Atyrau.