Zimní táboření na Lichnici

1. únor 2003

Už třicátý ročník zimního táboření na hradě Lichnice začal pro všechny velice příjemně - noční sněhovou nadílkou. Ráno před osmou hodinou se začaly hýbat sněhové kopečky, ze kterých se nakonec vyklubali nejstatečnější účastníci spící pod širákem.

0:00
/
0:00

Nejhorší je - podle jednoho z účastníků - donutit se opustit vyhřátý spacák, převléci se z nočního oblečení do maskáčů a jít pro vodu na čaj. Při našem příchodu naštěstí už hořel oheň, u kterého pan Jaroslav Malý z Peček ohříval buřguláš od včerejška. On sám - byť důchodce - jezdí i v zimě co 14 dní do přírody a noc na Lichnici podle něj patřila k těm příjemnějším. S tím, jak zimní slunce stoupalo na obloze, ze ze stanů a spacáků klubalo stále více táborníků a u ohně zavoněla káva, smažená slanina a objevila se i placatice rumu na zahřátí. Mezi účastníky bylo i pět "záložáků" - členů dobrovolné chrudimské jednotky - jejich velitel Karel Škop prozradil, že akce zimní táboření je pro ně vítanou možností, jak si ověřit své schopnosti. Prostě boj o přežití. To poznala i posádka ČRo Pardubice - redaktorce mrzly prsty na mikrofonu, nahrávací magnetofon odmítl v takové zimě pracovat a technik ho musel vlastním tělem zahřívat. Nakonec jsme přežili i my.

Už leze
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.