Bolavá záda? Problémy s ploténkami? Vyzkoušeje McKenzie metodu

3. březen 2014

Jak ulevit bolavým zádům popsala v Radioporadně fyzioterapeutka Jana Jedličková. Hlavně pro pacienty s výhřezem meziobratlové ploténky je vhodná tzv. McKenzie metoda.

Prvním krokem je podrobné vyšetření a pohybové testy, na základě kterých terapeut určí speciálně vybraný cvik, pro daného pacienta k odstranění příčiny bolestí.

Metodika Robina McKenzieho se opírá o klinickou diagnózu, s využitím mechanické diagnózy, a speciální pohybovou terapii, zakládající se na aktivním cvičení speciálně vybraných cviků pro individuálního pacienta. Podstatou a trvalejším efektem léčby je ovlivnění samotné příčiny vzniku onemocnění, nejen jeho důsledku a možnosti autoterapie.

Terapie je vhodná pro celý muskuloskeletální systém, tzn. páteř krční, hrudní, bederní, ale i periferní klouby jako např. rameno, koleno, kyčel, atd.


autor: PRO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová