Česko – země neznámá – prázdninové páteční vysílání z terénu

23. červen 2016

Oblíbený pořad Česko – země neznámá, který už více než dva roky seznamuje posluchače regionálních stanic Českého rozhlasu s turisticky lákavými a zajímavými místy naší země, přichází s novinkou. Poté, co za dobu své existence nabídl ze studia už více než 1400 reportáží, vyráží během prázdninových měsíců za svými posluchači.

Po celý červenec i srpen nabídne každý pátek hodinu živého vysílání přímo z terénu. Vysílací tým projede postupně všemi regiony. Zastaví se na těch nejatraktivnějších místech, aby posluchačům v hodinovém vysílání představil zajímavá turistická místa nebo akce.

Začneme ve světoznámé zoologické zahradě ve Dvoře Králové, kde se projedeme nově otevřeným safari mezi lvy, představíme letošní nový přírůstek, dvě hroší slečny, a budeme hledat odvážlivce, který v neprokousnutelné rukavici pohladí jedovatou mambu černou. Zdali se ho podaří najít, to se dozvíte už v pátek 1. července buď přímo na místě, nebo ve 13.00 hodin z našeho vysílání.

Také další zastávky budou velmi atraktivní. Půjdeme mezi bílé jeleny ve středočeské oboře Žleby, přivoníme ke květu viktorie královské v liberecké botanické zahradě, budeme šplhat na nebezpečná místa vysílače Ještěd, zahrajeme si na dudy na Chodských slavnostech v Domažlicích, budeme svědky přijímání do cechu rybářského na Rybářských slavnostech v jihočeské Třeboni, poplujeme vodním kanálem mezi zámkem a minaretem v Lednicko-valtickém areálu. Připravena jsou i další zajímavá zastavení.

Po celé prázdniny, každý pátek u vás a od vás v živém vysílání s Pavlem Kudrnou a moderátory regionálních stanic Českého rozhlasu. Česko – země neznámá jede v létě za vámi.

autor: pku
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka