Chomutov Beksu nezaskočil, další jasná výhra

29. leden 2012

Bez jakýchkoliv potíží zvítězili pardubičtí basketbalisté nad týmem Chomutova o 23 bodů 87:64. Východočeši vedli v utkání od první minuty a jen na malý úsek v první čtvrtině se hostům povedlo vyrovnat. Pak se ale podle očekávání projevila kvalita Pardubic a bylo po zápasu.

Pardubičtí si od začátku vypracovali náskok, který se sice hostům podařil nakrátko smazat, ale pak – zejména díky zlepšenému výkonu v druhé desetiminutovce – hráči Beksy opět odskočili a náskok už si bez problémů pohlídali. Kvalitu soupeře uznal i chomutovský kouč Tomáš Eisner. „Já bych chtěl pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství, my jsme se chtěli pokusit jim tu cestu za vítězstvím co nejvíce znepříjemnit, ze začátku náš výkon nebyl špatný, ale postupem času se ukazovala síla pardubického celku a síla lavičky, která je prostě vyšší než naše.“

Spokojený se ziskem dvou bodů byl i domácí kouč Jan Slowiak. Ale co mu poslední dobou hodně znepříjemňuje přípravu na zápasy, tak je vysoká marodka. Mimo hru byl tentokrát Lukáš Kotas, který se zranil v pohárovém zápasu.

„Upřímně, ztráta třetího rozehrávače v řadě už je trochu „na palici“, protože neustále chtít po někom novém, aby organizoval hru, tak pak samozřejmě ten náš útok skřípe, dneska taky skřípal. Ale prosadili jsme se v některých individuálních činnostech a díky tomu jsme to utkání dostali pod kontrolu. Solidně jsme bránili, ne že bychom neuměli bránit ještě lépe, ale v defenzivě jsme se opřeli o docela spolehlivý výkon.“

Nakonec ale pardubičtí bez větších potíží dokráčeli k vítězství, hodně možností dostali také mladí hráči a ukázali, že v nich Pardubice mají velkou výhodu a příslib do budoucna. Velmi aktivní byl třeba Jiří Šoula, na kterém byla i tvorba hry. Pardubice se tak rozloučily se základní částí doma výhrou, v Mattoni NBL je čeká ještě souboj v Děčíně. Ještě předtím tu ale bude čtvrtý zápas v osmifinálové skupině Eurochallenge – ve středu přivítají pardubičtí hvězdný Besiktas Istanbul.

autor: gut
Spustit audio