Chrudim: Akce "10 dní bez drog" skončila

26. září 2003

V Chrudimi dnes skončila akce pro děti a mládež "10 dní bez drog". Cyklus přednášek v divadle Karla Pippicha uspořádalo tamní oddělení prevence kriminality městského úřadu. Mladí lidé zde shlédli diapozitivy, vyslechli přednášku a také diskutovali s odborníky. Manažerka oddělení Radka Pochobradská vysvětlila, že chtěli téma drog žákům a studentům podat netradiční formou. A tak si povídali o drogách ve spojitosti s pocity a mezilidskými vztahy.

"Přišli zástupci z každé školy a dohromady bylo těch dětí asi 1600 a jejich zájem nás zaskočil, takže jsme museli z původních dvou besed denně rozšířit nabídku a dělali jsme čtyři besedy denně a samozřejmě jsme měli i velkou radost ze škol, které přicestovaly z okolí nebo dokonce z Pardubic. Mělo to veliký ohlas, velice bylo znát, že to byly děti základních škol šesté třídy a nebo studenti střední školy a nebo učni z učiliště."

přednáška o IPO
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.