Cikorka a melta, dvě zdravé alternativy kávy. Určitě si je zamilujete

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kávovina z čekanky, cikorka

Šálek ranní kávy je pro nás naprosto normální, pro některé dokonce nezbytná věc. Naše babičky ale pily různé náhražky kávy, které si mohly dovolit.

Velmi oblíbenou byla cikorka, tedy pražený a drcený kořen čekanky. Cikorka je také součástí melty, další bezkofeinové náhrady kávy. Melta je totiž směsí nejen už zmíněného kořene čekanky, ale také upražené bulvy cukrové řepy a žita s ječmenem.

Možná si vzpomenete, že nám ji s mlékem a medem babičky s láskou připravovaly k snídani. Tak schválně, kdy jste ji pily naposled? Není čas se k ní vrátit? Je totiž opravdu zdravá. Pomáhá při léčbě žlučových a ledvinových kamenů, zánětu močových cest, zácpě nebo nechutenství. Mohou ji všichni a k čerstvému rohlíku s máslem nebo třeba bábovce neznám nic lepšího.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.