Co se děje - 63

8. leden 2009

Zemřel dědek z Katapultu - Anketa Žebřík vstupuje do 17. ročníku - Toxique v bruselském baletu

Čtenářská anketa časopisu Report Žebřík právě vstupuje do svého 17. ročníku. Spuštěno bylo fanouškovské hlasování, jehož výsledky budou vyhlášeny tradičně začátkem března na slavnostním večeru. Československá část ankety je dvoukolová. V tom prvním lze do konce ledna hlasovat formou SMS na stránkách časopisu Report, z čehož vzejde pět nominovaných v jedenácti kategoriích, kteří budou zveřejněni 1. února. O definitivních výsledcích pak fanoušci rozhodnou ve druhém kole, které potrvá do konce února. Hlasuje se v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, DJ, Objev, Hudební DVD, Film a také v jediné záporné kategorii Průser roku.

Chronickému plicnímu onemocnění podlehl baskytarista a zakládající člen skupiny Katapult Jiří "Dědek" Šindelář. Stalo se tak jen krátce před původně avizovaným zakončením rozlučkového turné, kterým skupina chtěla uzavřít svou kariéru. Poslední koncert se měl uskutečnit tuto středu, ale vzhledem k vážnému stavu Jiřího Šindeláře byl už loni v prosinci odvolán. Po smrti bubeníka Tolji Kohouta předloni na podzim tak jde o druhou ránu pro fanoušky bigbítové stálice, která na hudební scéně působila od roku 1975.

Bruselský balet si vybral pět skladeb kapely Toxique do své taneční show Barbie. Jednotlivé představení se konali 29. prosince, 31. prosince a proběhnou ještě 13. a 14 ledna. Vzniklo to tak, že David Sonnenbluck, umělecký ředitel baletu a bývalý tanečník a choreograf baletního seskupení Béjart Ballet, se stal velkým nadšencem a fanouškem skupiny. V hlavním městě Belgie tak zní skladby Two Sides, Remember, Naked Sculpture, F* Business a Telephone.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová