Další část cyklostezky z Pardubic do Hradce se nejspíš začne stavět letos

30. březen 2023 14:45

Další část cyklostezky, která spojí Pardubice a Hradec Králové, se nejspíš začne stavět v letošním roce. Chybí spojení mezi Dřítečí a Kunětickou horou. Spojnice mezi krajskými městy se připravuje deset let a stále není hotová.

„Trasa z Pardubic je hotová po Kunětickou horu, kde je však přerušena a kde chybí propojení s Němčicemi a následně s Dřítečí. Už zbývá opravdu malý kousek, aby mohli cyklisté využívat trasu v celé délce,“ řekl náměstek pardubického primátora René Živný (Společně pro Pardubice).

23 kilometrů mechu a perníku

Hotová je také etapa z Hradce do Vysoké nad Labem. Odtud jednou povede stezka do Opatovic nad Labem. Délka celé trasy bude necelých 23 kilometrů. Cyklostezku připravuje svazek obcí Hradubická labská, spojnice mezi krajskými městy se nazývá Stezka mechu a perníku.

Svazek získává na výstavbu evropské dotace, vlastní zdroje nemá. Zastupitelstva Pardubického kraje a Pardubic mu poskytnou peníze, 11 milionů korun, aby svazek mohl výstavbu dvou úseků zahájit. Až bude mít dotace, samosprávám je vrátí.

„Peníze města budou uvolněny při kladném rozhodnutí o dotaci z ministerstva a poskytnuté finanční prostředky budou do městského rozpočtu navráceny poté, jakmile svazek obdrží dotační prostředky ze státního rozpočtu a programu IROP,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (Žijeme Pardubice/ČSSD).

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související