Díl 38: Tajemství smrti a hrobu Vojtěcha z Pernštejna

19. leden 2011
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vladimír Čech s Petrem Vorlem natáčí u hrobu Vojtěcha z Pernštejna Pardubická ohlédnutí

Dominantu interiéru kostela sv. Bartoloměje tvoří náhrobek Vojtěcha z Pernštejna. Místo jeho pohřbu bylo již odedávna obestřeno různými pověstmi. Archeologický výzkum v roce 1994 odkryl jednoduchý systém několika pohřebních komor v podzemí kostela. 

I když byly identifikovány i pozůstatky Vojtěcha z Pernštejna, k objasnění tajemství jeho úspěchu, nesmírného bohatství či jeho brzkého úmrtí zmíněný výzkum nijak nepřispěl. Více uslyšíte v 38. díle pořadu Pardubická ohlédnutí.

Na slyšenou se s vámi těší tým pořadu: historik Petr Vorel, herečka Dagmar Novotná, režisér Tomáš Klement a průvodce pořadu Vladimír Čech.

autor: Tomáš Klement
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?