Dnes se sešla Asociace profesionálních divadel

25. únor 2003

Divadla potřebují více peněz ze státních zdrojů, takový je jeden ze závěrů dnešního jednání Asociace profesionálních divadel. Její členové se sešli na půdě Východočeského divadla v Pardubicích. Další body jednání přibližuje ředitel asociace, který je šéfem plzeňského divadelního souboru - Jan Burian..

"Jednali jsme o transformaci programu pro podporu divadla, kdy je připraven nový návrh, který jsme připomínkovali, který už počítá se spolufinancováním krajů. Jednali jsme o připravované konferenci, která na téma kultura a legislativa by se měla konat v poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, kde by se měl mimo jiné například diskutovat možnost vzniku specielního zákonu o kultuře, který by měl nějak systémově stanovit, které právní kroky by se v nějakém období pěti let měli v České republice podniknout a řadu jiných praktických problémů."

VČD Pardubice
autor: MAR
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.