O pořadu Dobré ráno

Potřebujete dobře nastartovat den? Zajímá vás, jaké bude počasí na východě Čech? Chcete hned po probuzení vědět, co se děje? Zkuste to s námi.

Poslouchejte Dobré ráno Českého rozhlasu Pardubice a neunikne vám to nejdůležitější z dění nejen v Pardubickém kraji.

Podrobný program Dobrého rána

 • Zprávy každých 30 minut
 • Vždy po půl listujeme v čerstvých novinách
 • 5:20 Petr Voldán a Václav Souček nabízejí svou glosu
 • 5:50 Kdo bude hostem Luboše Xavera Veselého?
 • 6:20 Rádce Josef Černý pomáhá řešit vaše problémy
 • 6:50 Neunikne nám nic z východočeského sportu
 • 7:20 Bleskovka - vaše ranní soutěž
 • 7:45 Počasí přímo od meteorologa
 • 7:50 Petr Jungman si doslova hraje s výročími dne
 • 8:20 Iva Hüttnerová dává dobré rady našich babiček

Na konci Dobrého rána máme hosty 

Od pondělí do soboty v 8:40 zveme do ranního vysílání zajímavé hosty. V živém patnáctiminutovém rozhovoru představujeme osobnosti z nejrůznějších oborů, které mají posluchačům co říct. Ať už se jedná o umělce, přírodovědce, ekology, kuchaře, učitele, lékaře, psychology, historiky či děti. 

Od pondělí do pátku vám dobré ráno přeje Jakub Malý 

Jak ses vlastně do rozhlasu dostal? Vzpomeneš si na své začátky?
Určitě si na ně vzpomínám. Rádio mě vždy zajímalo. Dokonce jsem si vytvořil fiktivní rádio Kytka, kde jsem moderoval a měnil u toho hlasy. A když u nás byla návštěva, chystal jsem pro ni zábavný program. Tím pádem mě napadlo poptat se po nějaké brigádě v opravdovém rádiu. Bylo to v roce 2006. Tehdy jsem studoval žurnalistiku v Olomouci. Můj úplný start představovala příprava a čtení zpráv na jedné soukromé pardubické stanici. Od začátku roku 2007 jsem začal usedat za moderátorský mikrofon jiné stanice, tentokrát královéhradecké. Když jsem dostudoval, přemístilo se mé vysílání z víkendových časů do všednodenních. Do rozhlasu jsem nastoupil v roce 2012. Postupně si mě našel ranní program, který mám ze všeho nejradši. I když to mnozí lidé v mém okolí nedovedou pochopit a ptají se mě, kdy spím… 

Jakub Malý

Máš i po letech při živém vysílání trému, nebo si člověk zvykne a bere svítící červenou jako samozřejmost?
Trému snad už ani nemám. Spíš takový zdravý respekt k posluchačům, kterým bych měl předávat pravdivé informace srozumitelně a jasně. Navíc se snažím být příjemný a dobře naladěný, hned od té páté hodiny ranní. Představuji si, jak někomu zazvoní budík a vůbec se mu nechce do práce. Mým cílem je takového člověka dostat alespoň do nějaké neutrální nálady. Aby nenadával, ale říkal si, že na světě nakonec není tak špatně. Pak mě hodně potěší, když můj „modelový příklad“ zavolá a řekne, že jsme ho po ránu dobře naladili. To je vlastně i pro mě motivace, abych nezahazoval optimismus. 

Čtěte takéUžíjte si i Dobré dopoledne

Kromě moderování samotné vysílání i technicky odbavuješ? Jak je obtížná tahle část práce?
Jsme moderátoři i technici dohromady. Ručíme za mluvené slovo, za mixy písniček, za kvalitu telefonátů, rozhovoru s meteorologem po rozhlasové lince… Během hudebních částí programu mícháme obsah nejbližších minut. Ráno se k tomu ještě přidává příprava přehledů tisku, se kterou nám pomáhá zprávař. Člověk se do toho určitě musí dostat. Cvikem získá i určitou lehkost. Ale každý den bývá jiný. Jsou různé písničky, které do sebe různě zapadají. Někdy velmi dobře, někdy si s mixem musíme doopravdy pohrát. A že myslíme na to, abychom vysílali bez technických chyb, dosvědčuje můj nedávný sen. Začínal tím, že ve 4:59:30 zkolabovalo vysílání a počítač nešel spustit. Když se pak zapnul, neuměl jsem s ním pracovat. Postupně přicházeli všichni, včetně našeho vedení. No, znám i veselejší sny.  

Mixážní pult ve studiu Českého rozhlasu Pardubice

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí-neděle 5:00 - 9:00Pardubice

Pořad připravují

Další pořady

 • Noc s českými písničkami

  Každou noc hodina hezkých českých, občas i slovenských, melodií.

 • Divadlo pro vaše uši

  Ponořte se do hlubin archivu mluveného slova a vychutnejte si to nejlepší v podání legendárních českých herců, komiků a vypravěčů.

 • Mezi nebem a zemí

  Magazín o víře a spiritualitě. Reportáže, rozhovory, pozvánky a aktuální informace o událostech duchovního života.

 • Babské rady

  Osvědčené tipy a návody (nejen) našich babiček.