Elektrárny Opatovice přislíbily vyrovnání v ročním vyúčtování

17. prosinec 2002

Elektrárny Opatovice připravily pro domácnosti postižené nedávným desetidenním výpadkem dodávek tepla slevu. Požadavky na náhradu škody jsou ale podle vedení firmy právně nevymahatelné. Mluvčí elektráren Pavel Hypius podotkl, že zákazníci nemají právní nárok ani na slevu - ta je dobrovolným gestem společnosti.

Ta sleva se objeví v ročním vyúčtování tepla za rok 2002. Bude to jednorázová sleva zkrátka pevnou částkou. Ta částka bude úměrná obvyklému odběru tepla té které domácnosti s tím, že základ je 300 korun na jednu domácnost, 300 korun na obvyklým způsobem vytápěnou domácnost - dejme tomu třípokojový byt. S tím, že sleva bude poskytnuta těm subjektům, které mají tyto zákazníky, to znamená v Pardubicích to bude TEHOP, v Hradci Králové SPRÁVA NEMOVITOSTÍ, budou to různá stavební bytová družstva a ty potom tu slevu rozpočítají právě s ohledem na obvyklou spotřebu tepla v listopadu.

Elektrárny Opatovice
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.