Festival v Pardubicích pomůže adoptovat děvčátko z Ugandy

4. říjen 2002

Multižánrový festival v Pardubicích pomůže adoptovat na dálku děvčátko z Ugandy. Druhý ročník, který začíná dnes a bude i zítra v rockovém klubu Žlutý pes, má upozornit na problémy vzdělanosti v zemích třetího světa. Pořadatel akce Lumír Sokol uvedl, že program festivalu zahrnuje nejen vystoupení rockových skupin a divadel, ale i prezentaci místního ekologického i krizového centra:

"Vybrali jsme si děvče, kterému je deset roků a sponzorujeme ji v podstatě roční stipendium nebo roční školné na její škole. Prostřednictvím charity nám zaslala vysvědčení, fotografie a je to zhruba kolem 7 - 8 tisíc z výtěžku festivalu zaplatíme roční stipendium toho děvčátka."

uganda
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.