Filharmonie namíchá výborný hudební koktejl

16. květen 2017

V loňském roce navštívilo koncerty Pardubické komorní filharmonie 50 tisíc zájemců a minimálně stejný zájem se dá očekávat i v další předjubilejní sezóně. Program bude tradičně pestrý a své si v něm najdou všichni, bez ohledu na věk, slibuje její ředitelka Jarmila Zbořilová.

„Letošní sezonu bych přirovnala ke koktejlu. Máte spoustu výborných ingrediencí, a když je promícháte, tak vám z toho vznikne něco neskutečně dobrého. Nic z toho netrčí, ale na každý koncert se vyplatí přijít, protože je tam něco, co by posluchače mělo zajímat,“ shrnuje nový program Jarmila Zbořilová.

I v 49. sezóně budou osou činnosti Komorní filharmonie Pardubice především abonentní koncerty. Zajímavý pohled na klasickou hudbu nabídne také oblíbený cyklus Máme hosty, který je určen široké veřejnosti. V něm se můžou posluchači těšit například na Ondřeje Gregora Brzobohatého a potřetí s filharmonií vystoupí také Dan Bárta, který je osvědčeným lákadlem. Především v jeho případě doporučuje Jarmila Zbořilová zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem.

Filharmonie dětem

Ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová

Pardubická komorní filharmonie si zajišťuje posluchače také do budoucna, a to díky programům pro školy. A necílí jen na středoškoláky, ale už na děti školkové. Beznadějně vyprodané jsou nedělní představení pro děti a rodiče: „Máme dokonce rezervní seznam zájemců, kteří čekají, až děti zestárnou, aby mohli přijít se svými dětmi. Dokonce i dospěláci by na tyto koncerty chtěli chodit bez dětí. Ale dítě je opravdu podmínkou,“ říká Jarmila Zbořilová.

autor: HRU
Spustit audio