Hasiči v Pardubickém kraji převzali antigenní testy pro školy

24. srpen 2021 14:41

Hasiči v Pardubicích dnes převzali 216 750 antigenních testů, kterými se budou v září testovat školáci v Pardubickém kraji. Z Pardubic hasiči část rozvezou na centrální stanice ve Svitavách, Ústí nad Orlicí a Chrudimi.

„Z centrálních stanic si převezmou antigenní testy dobrovolní hasiči, kteří je převezou do škol, tento akt se uskuteční ve čtvrtek 26. srpna,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Na zásobování se hasiči podílejí od jara, kdy začali rozvážet roušky a respirátory, dodala mluvčí.

18 palet testů

Do Pardubic dnes přijela dvě nákladní auta, dohromady se krabice s testy vešly na 18 palet. Školáci se budou testovat 1., 6. a 9. září, prvňáci místo prvního dne absolvují testy ve škole 2. září.

Školy mohou žáky testovat i PCR testy, musí si je ale zajistit samy. Za jeden test pak zpětně dostanou 200 korun. Pomocí přesnější PCR metody se žáci ve školách budou moci na začátku září testovat jen jednou týdně, absolvují tak dva testy.

Preventivní antigenní testování na covid-19 chce v září nahradit metodou PCR 200 škol, což je asi o 3,6 procenta všech základních a středních škol v Česku. Děti mohou nechat rodiče otestovat také v některém oficiálním testovacím místě a poté doložit potvrzení o testu.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související