Kdo bude další Osobnost Moravy? Právě teď můžete rozhodnout

26. květen 2017

Jestli máte rádi Moravu, mohla by se vám tahle iniciativa líbit. Moravská národní obec vyhlásila druhý ročník ankety Osobnost Moravy. Může být známá i neznámá, ale musí dělat něco záslužného.

„Nominovaný se nemusí narodit na Moravě, ale mohl tam třeba během života přijít, tvořit a dělat tak dobré jméno Moravě i v zahraničí,“ říká za organizátory Stanislav Blažek.

Vítěz minulého ročníku se o víkendu dočká ceny

Osobností Moravy pro rok 2016 se stal učitel, novinář, publicista, spisovatel, scénárista a dlouholetý šéfredaktor Slováckého deníku Jiří Jilík. Cenu za vítězství v podobě bronzové plastiky orlice by měl slavnostně převzít během Vlčnovských slavností s jízdou králů v neděli. Samotný předávací akt bude během programu Zpívání pro krála.

Na dalších stupních ankety se umístila další velká jména kulturního a společenského života Moravy, tedy zpěvačka a tanečnice Jarmila Šuláková, na třetí příčce pak zpěvačka a herečka Iva Bittová.

Nominace přibývají

Stejně jako loni začal i tento ročník nominacemi. Lidé můžou podle Blažka zasílat své návrhy na vítěze až do 19. června třeba přes facebook Osobnost Moravy. „Zatím máme nominovaných prvních deset osobností. Třeba zpěváci Hana a Petr Ulrychovi, Jiří Pavlica, vysokoškolský pedagog Jiří Bílý a další. Návrhy ještě ale nejsou u konce.“

Od začátku letních prázdnin se otevře internetová anketa. Hlasování skončí 18. prosince v poledne. Po zpracování výsledků ankety na internetových stránkách Moravské národní obce vyhlásí vítěze.

Moravská národní obec je spolek, který sdružuje příznivce Moravy, její historie, tradic, kultury. „Patří tam lidé, kteří si myslí, že Morava má nejenom svou minulost, ale taky svou budoucnost. Snažíme se třeba popularizovat osobnosti spojené s Moravou, a to z historie i současnosti,“ vysvětluje Stanislav Blažek.

autor: MAL
Spustit audio