Kdo bude financovat oblast sociální péče?

29. leden 2003

Radní Pardubického kraje a pardubické radnice budou dnes společně jednat o otázkách financování některých oblastí - kraj s městem se totiž například zatím nedohodly, kdo bude v Pardubicích financovat oblast sociální péče. Podle hejmana Romana Línka ale nejde o žádné zásadní neshody mezi oběma úřady...

"Myslím si, že to nejsou spory zásadního rázu, které by mohly přerůst ve válku a k otevřenému nepřátelství. Nikdo by z toho neměl užitek. Ani kraj, ani město. Ale jsou to věci docela vážné a musejí ve svém případě být najita taková řešení, které jsou tyto dvě zastupitelstva, čili reprezentující celokrajské zájmy a zastupitelstvo reprezentující zájmy města Pardubic tak, aby našly společnou shodu."

pardubický kraj
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.