Líheň pěveckých talentů v Žamberku a rozhovor s Martinem Mimrou

8. září 2020

Pevěcký sbor Corale ze Žamberka je pozoruhodnou líhní pěveckých talentů: například Eliška Urbanová, která nedávno zářila v televizní soutěži Voice.

Ale také pro folkovou scénu výrazné hlasy Zuzany Mimrové - dříve Bujabéza a Marien, dnes Crosscountry, Kláry Macháčkové ze skupiny Kapky, Lucie Luxové. kterou známe z nahrávek Dua Ťuk.

V poslední době se na scéně hodně mluví také o uhrančivé barvě hlasu Karoliny Böhmové, působící v Marien... to nemůže být jen náhoda. O tom všem, o koncertu 20. září v Neratově i o chystaném vánočním albu si budeme povídat s hostem pořadu Martinem Mimrou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.