Mělnický deník: Začala oprava kralupské nemocnice po záplavách
V úterý začala rekonstrukce přízemí nemocnice v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, kterou zasáhla loňská povodeň. Na opravy poskytl sedm a půl milionu korun německý Červený kříž. Stavební úpravy by měly skončit v květnu. Uvedl to dnešní Mělnický deník.
Nemocnice je v majetku města a na dvacet let ji má pronajatou společnost RHG, která řídí celou akci. Zatím však není jasné, na jaké práce by měly německé peníze stačit. Výměníkovou stanici čeká stěhování ze sklepa do vyšších prostor, kam by možné pozdější záplavy nedosáhly. Změny čekají i vzduchotechniku, v přízemí dělníci vymění všechna okna a pokryjí podlahy dlažbou.
Podle lednové dohody mezi firmou a radnicí zaplatí město další opravy přízemí, na které nebudou stačit peníze z Německa. K nim bude zřejmě patřit i nákladná rekonstrukce nemocniční kuchyně, kterou poničila povodeň pouhý rok po zahájení provozu.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ŽIVĚ: Kladno bojuje se Spartou o čtvrtfinále, prodlužuje se. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Evropa má nástroje, jak zasáhnout proti nebezpečí umělé inteligence, tvrdí expert
-
Vláda se sebou může být spokojená. Opozice nemá vyřešené své problémy, tvrdí politolog Jelínek
-
ONLINE: Je to vydírání, označil Zelenskyj tlak Evropy na obnovu ropovodu Družba