Na svobodu vylétlo několik uzdravených dravců a sov
V Nemošicích na Pardubicku dnes do volné přírody vypustí několik dravců a sov. Zranění ptáci se léčili v záchranné stanici Pasíčka a dopoledne se opět dostanou na svobodu. Josef Cach ze záchranné stanice říká, že ptáky do přírody vypustí místní děti.
"Je to kolekce posledních zvířat, které letos půjdou ven. Protože jsou to mláďata letošní, která se nějakým způsobem dostala do záchranné stanice s drobným zraněním. Nebo také vypadlá mláďata. Tato kolekce se bude skládat z některých druhů sov, kalous ušatý, puštík obecný a také nějaké poštolky. Máme představu, že to bude vypuštěno z rukou dětí."
Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zavoral: Šetřili jsme 20 let, o tom to není. Jde o to sebrat peníze ČRo a ČT, ohrozit je a destabilizovat
-
Námořníci na ruské fregatě pálili varovné střely na jachtu v Lamanšském průlivu
-
Otevření Hormuzu jako Trumpův úspěch? Ukazuje to, že Írán si umí diktovat, usuzuje Kalhousová
-
Zvrat v kauze čínského špiona v Praze. Soud odmítl přijmout obžalobu, státní zástupce verdikt napadl