Na Univerzitě Pardubice by měli studovat piloti a letečtí technici

6. září 2018 12:00

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice připravuje otevření nového studijního oboru. V Pardubicích by se měla studovat i letecká doprava.

„Zatím jsme jako první počin při rozvoji letecké dopravy na fakultě získali certifikáty na školení techniků údržby a na výcvik pilotů. Jsme schopni na komerční bázi nabízet výcvik této kvalifikace,“ uvedl děkan fakulty Libor Švadlenka.

Fakulta může už teď školit zájemce o profesní zkoušky, na jejichž základě pak získají profesní licenci. Teoretickou průpravu zajišťuje škola, praktický výcvik poskytují průmysloví partneři. Fakulta také spolupracuje s výrobci letadel, které praktický výcvik dělají. Teoretické vzdělání mají studenti zdarma, praktickou výuku si musí uhradit. Například pilotní průkaz na dopravní letadlo stojí kolem 800 tisíc korun.

Podle Švadlenky chce fakulta rozvíjet i dosavadní obory, mezi něž patří kromě silniční a železniční dopravy například dopravní stavitelství nebo elektronické systémy v dopravě.

Dopravní fakulta

Fakulta, která nese jméno Jana Pernera, oficiálně zahájila činnost ke dni 1. dubna 1993. Po vzniku samostatné České republiky byla část výuky a akademického potenciálu z Vysoké školy dopravy a spojů ze Žiliny přenesena do Pardubic, kde vznikla dopravní fakulta.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související