Nová cyklostezka ve Svitavách

8. listopad 2002

Práce na výstavbě cyklostezky, která propojí město Svitavy a obec Javorník, dokončují v těchto dnech pracovníci Dopravních staveb Svitavy. Investice přijde na bezmála dva miliony korun. Další informace přidává Věra Pavlasová.

Původně to měla být investiční akce Sdružení mikroregionů Svitavska, které si na ni zažádalo o dotaci z programu "SAPART". Tam ovšem tento projekt neuspěl, ale Svitavy i obec Javorník se rozhodly přesto akci zrealizovat. Cyklostezka je široká v průměru 2 metry a součástí celé stavby bude rovněž instalace veřejného osvětlení, které ji bude lemovat po celé délce. Finančně se na investici podílí kromě zmíněných dvou subjektů, také Dopravní stavby Svitavy.

cykloturistika
autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.