Nové album: Jarret – Za hrany

20. říjen 2011

Skvělý folk/rock/jazz v podání libereckého Jarretu

Nálepka český folk má pořád kvůli Nedvědům a jim podobným poměrně pejorativní nádech. Ale na české folkové scéně se dějí zajímavé věci a vycházejí desky, které ehm vlastně ani moc folkové nejsou.
Třeba novinka libereckého Jarretu, jehož nová deska Za hrany je výborná.
Jarret vznikl v roce 1992, už tehdy folkové uskupení nalézalo inspiraci v Bobu Dylanovi, Neilu Youngovi, Joni Mitchell nebo Suzanne Vega, jejíž písně Jarret občas zařazuje do svých koncertních programů. Postupně se Jarret vzdaloval čistě folkovému projevu, který obohacoval o vlivy jazzu, rocku nebo šansonu. A takové je i nové v historii už čtvrté album a Peterem Binderem produkované album Za hrany, které je především ukázkou skvělého muzikanství celé kapely. Nahrávce dominuje, tak jako na předchozích deskách, nádherný, barevný a osobitý hlas zpěvačky Hanky Skřivánkové. Zajímavé jsou i texty, Jarret se nebojí veršovat i o tak vážných věcech jako jsou koncentrační tábory nebo odsun sudetských Němců.
Velmi pozoruhodné album!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.