Nový zákon o domácím vzdělávání

17. leden 2003

Úředníci připravují nový zákon o domácím vzdělávání. V něm bude zakotveno, že rodiče mohou své děti od prvních do pátých tříd učit sami. Ředitel pedagogicko-psychologické poradny v Pardubicích Jiří Knoll však tvrdí, že tato forma vzdělávání je vhodná jen pro určitou skupinu dětí...

"Myslím si, že jsou pro domácí vzdělávání jak klady, tak zápory, ale já sám si myslím, že převažují zápory. Jako nejdůležitější bych viděl, že chybí kontakt se svými vrstevníky. Tam chybí možnost srovnání. Podle mne by tento nový zákon měl být pro určitou skupinu dětí, které to budou potřebovat. Mám teď na mysli děti, které jsou nějakým způsobem hendikepované, děti které jsou nemocné, můžou mít poruchy imunitního systému, nemohou do kolektivu, tak tam si myslím, že je tato možnost na místě."

nový školní rok
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.