Odříznuté Medlešice na silnici I/37 napojí nové nájezdy. ŘSD dostaví křižovatku

24. leden 2024 06:12

U Medlešic bude možné najet na obchvat Chrudimi. Mimoúrovňová křižovatka tam byla postavená v roce 2015. Důležitá část, která ji propojí s hlavní trasou 37, ale chybí. Ředitelství silnic a dálnic připravuje dokončení dalších ramen a pruhů. Řidiči tak budou mít na výběr.

Křižovatka se stavěla společně s první částí obchvatu Chrudimi a znamenala vlastně to, že část Medlešice zůstala od hlavní trasy odříznutá. Později byl otevřený jen sjezd ve směru od Pardubic. Takže na obchvat teď řidiči u Medlešic nenajedou a opustit ho můžou jen z jedné strany.

Křižovatka dostane nová ramena

Proto se mají dostavět další ramena, připojovací a odbočovací pruhy, aby byla mimoúrovňová křižovatka kompletní a řidiči mohli na hlavní trasu najet, nebo z ní naopak sjet. Znovu tak bude možné využít původní příjezd do Chrudimi Pardubickou ulicí.

Chrudim ale navrhovala jinou variantu. Radši by měla hotovou třetí a poslední část obchvatu, která spojí dokončené úseky s výjezdem na Heřmanův Městec. Pak by dokončení medlešické křižovatky bylo zbytečné, propojka by vznikla nedaleko. Jenže zatím není vybraná trasa poslední etapy obchvatu a stavba by stála stovky milionů korun. Dokončit Medlešice by mělo být podstatně jednodušší.

Ředitelství silnic a dálnic počítá se zahájením prací zhruba za rok a křižovatka by mohla být otevřená už v prosinci 2025. To je ale ideální scénář, ten může ještě zdržet soutěž na dodavatele, archeologický průzkum, ale třeba i spor o některé pozemky, které budou pro stavbu potřeba.

Spustit audio

Související