Odvolán ředitel národního hřebčína v Kladrubech

30. leden 2003

Ředitel národního hřebčína v Kladrubech Norbert Záliš byl odvolán ze své funkce. Podle nepotvrzených informací proběhla krátce před jeho odvoláním v hřebčíně kontrola pracovníků NKU a kontrolního útvaru ministerstva zemědělství. Odvolání dlouholetého ředitele hřebčína přišlo podle občansko demokratického poslance Miloslava Kučery příliš pozdě. Záliše odvolal z funkce ministr zemědělství bez udání důvodů - podle Kučery se tak stalo proto, že ředitel rozprodával nejcennější koně do zahraničí.

"Vím, že s tím měl ministr těžké problémy, že de facto hledal způsob jak pana Záliše odvolat, jakým způsobem. Naposledy minulý pátek při volbě prezidenta mně dával rukou podáním čestné slovo, že se tak stane v pondělí. Bohužel se tak v pondělí nestalo, ale stalo se to, že pan Záliš ještě narychlo rozprodal deset koní a byl odvolán tedy až ve středu. Je to katastrofa, co tam po panu Záliši zůstalo. Hovořím o rozprodeji nejlepších koní do zahraničí, vyprodání ze sedmi genetických linií, které byly velice cenné, tak dvou nejcenějších, prodávání koní pod cenou, o podivném nakládání se státními prostředky. Což je a doufám, že bude předmětem trestního řízení."

starokladrubští koně
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.